top of page
DSC_0352_edited_edited.jpg

Moje specjalności

  • leczenie wad zgryzu u dzieci i dorosłych

  • wczesne leczenie nawyków dziecięcych, by nie stały się bazą do rozwoju skomplikowanej wady zgryzu

  • efektywne, zbilansowane i w miarę jak najkrótsze leczenie ortodontyczne dziecii młodzieży

  • monitorowanie wymiany uzębienia z mlecznego na stałe wraz z leczeniem stomatologicznym

Mówię po polsku, angielsku, niemiecku, rosyjsku i odrobinę po arabsku

Moja historia

Nazywam się Aleksandra Bonca

Moją pasję do ortodoncji odkryłam już w trakcie studiów. Praca z małymi pacjentami w gabinecie stomatologicznym utwierdziła mnie w przekonaniu, że to ich uśmiechy chcę kształtować, by w przyszłości mogli mnie miło wspominać.

Pracując początkowo pod okiem wspaniałego specjalisty Pana Doktora Mariusza Wilka nauczyłam się wszelkich podstaw klasycznej ortodoncji oraz spojrzenia na pacjenta z szerokiej perspektywy.

Moja kariera następnie rozwijała się zagranicą - początkowo w Dubaju, gdzie estetyczne aspekty leczenia odgrywają największą rolę, po czym w Niemczech, gdzie precyzja i jakość liczą się przede wszystkim. Studia specjalizacyjne w Austrii pod opieką Prof. Dr. Dr. D. Müßig'a pozwoliły mi na utrwalenie wielu skutecznych planów leczenia. 
Te doświadczenia ukształtowały moje spojrzenie na ortodoncję i umiejętność wsłuchania się w potrzeby każdego pacjenta.

Technikę CAD (Coordinated Arch Development) poznalam dzięki doktorowi Dr. Greenfieldowi. Opiera się ona na rozbudowie łuku zębowego w trzech kierunkach jednocześnie. Stwarza to miejsce dla stłoczonych zebów, poprawia wzajemne relacje szczęki do żuchwy i przede wszystkim stabilizuje efekt leczenia ortodontycznego. Jak mawia dr Greenfield "put the teeth where they want to be and they will be happy to stay there" - ustaw zęby tam, gdzie one chcą się znajdować, a będą szczęśliwe mogąc tam pozostać!

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page